WeWork pod Wawelem

4 czerwiec 2019

Pierwszą polską siedzibę poza Warszawą sieć coworkingowa WeWork otworzy w przyszłym roku w Krakowie – dowiedzieli się uczestnicy konferencji biurowej.

W tym roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej WeWork otworzy pierwsze biuro w Rosji, które będzie się mieścić w Moskwie, a w roku 2020 planowane jest otwarcie kolejnej placówki w Sankt Petersburgu. Także w przyszłym roku mają powstać biura elastyczne sieci w Krakowie, Budapeszcie i Bukareszcie. W Polsce działają obecnie dwie lokalizacje WeWorku w Warszawie: w zrewitalizowanym budynku Cedetu (Krucza 50) oraz w Browarach Warszawskich na Woli (to największa obecnie przestrzeń coworkingowa w Polsce). Na przełom maja i czerwca firma zapowiedziała otwarcie Europejski Offices na Krakowskim Przedmieściu, ponadto WeWork zajmie cały biurowiec (14 tys. mkw. powierzchni) w powstającym kompleksie Mennica Legacy Tower.

_MG_9815  _MG_9782

– Oddzielny plan ekspansji sieć stworzyła dla rynku chińskiego, na którym liczba biur elastycznych z częścią coworkingową ma się za kilka lat zwiększyć z kilku do kilkudziesięciu. WeWork planuje także debiut na kontynencie afrykańskim – w najbliższych dwóch latach pierwsze biura elastyczne mają powstać w pięciu metropoliach, najwcześniej w Johanesburgu i Cape Town – zapowiedział podczas konferencji biurowej orgnizowanej przez Eurobuild Conferences Piotr Lagowski, odpowiedzielny za rozwój WeWork na terenie Europy Wschodniej.

Pierwsze biuro ze strefą coworkingową, które w 2010 roku zostało otwarte przez WeWork w Nowym Jorku, było przeznaczone głównie dla startupów, a dziś do największych najemców sieci należą Microsoft, Citibank, Facebook czy IBM. Pod szyldem WeWork w 106 miastach 28 krajów działa ponad 480 biur, które są miejscem pracy dla ponad 440 tys. osób.

autor: Tomasz Cudowski, Eurobuild CEE

Garnitury na rowery. IV przejazd dyskusyjno - miastoznawczy

Garnitury na rowery. IV przejazd dyskusyjno - miastoznawczy

30 Lipiec 2020,Służewiec/Mokotów/Wola,Warszawa
19. Doroczny Turniej Golfa Eurobuild CEE

19. Doroczny Turniej Golfa Eurobuild CEE

11 września 2020,First Warsaw Golf & Country Club,Rajszew, Golfowa 44
15. Doroczny Turniej Tenisa Eurobuild CEE

15. Doroczny Turniej Tenisa Eurobuild CEE

11 września 2020,Klub Tenisowy Warszawianka, ul. Merliniego 9,Warszawa
11. Konferencja Polski Rynek Biurowy. Trendy i Prognozy.
Konferencja Online