7. Konferencja - Polski Rynek Biurowy - Trendy i Prognozy


12 Października 2016, Al. Jerozolimskie 65/79, Warszawa, Hotel Marriott

Agenda

Konferencja

Strefa wystawowa

Dzień 1
12.10.2016
Bike2Box
ul. Wawrzyńca Cylla 44 94-132 Łódź
601 301 883
WeCanHelp@bike2box.com http://bike2box.com/
Rowery miejskie
W Bike2Box tworzymy przyjazne rowerom i rowerzystom przestrzenie w firmach, biurach i hotelach. Projektujemy bezpieczne parkingi i rowerownie z innowacyjnymi wieszakami BikeUP, które pozwalają zmieścić do 100% więcej rowerów niż z wykorzystaniem tradycyjnych rozwiązań. Bike2Box to również zarządzanie firmowymi flotami ...
Rowery miejskie

W Bike2Box tworzymy przyjazne rowerom i rowerzystom przestrzenie w firmach, biurach i hotelach. Projektujemy bezpieczne parkingi i rowerownie z innowacyjnymi wieszakami BikeUP, które pozwalają zmieścić do 100% więcej rowerów niż z wykorzystaniem tradycyjnych rozwiązań. Bike2Box to również zarządzanie firmowymi flotami rowerowymi oraz organizacja imprez dla miejskich rowerzystów.

Bene
ul. Wołoska 9a 02-538 Warszawa
22 592 43 00
office@bene.com http://bene.com/en/
Meble
Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada ...
Meble

Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 225 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.

Canon Polska
Ul. Gottlieba Daimlera 2 02-460 Warszawa
http://www.canon.pl/
Przemysł elektrotechniczny i elektroniczny
Niemal każda firma stoi przed strategiczną decyzją z obszaru IT dotyczącą wdrożenia procesów przetwarzania dokumentów i informacji. Firma Canon posiadająca ogromne technologiczne dziedzictwo w zakresie obrazowania dostarcza innowacyjne rozwiązania do druku i obsługi dokumentów pozwalające podnieść wydajność firm – ...
Przemysł elektrotechniczny i elektroniczny

Niemal każda firma stoi przed strategiczną decyzją z obszaru IT dotyczącą wdrożenia procesów przetwarzania dokumentów i informacji.

Firma Canon posiadająca ogromne technologiczne dziedzictwo w zakresie obrazowania dostarcza innowacyjne rozwiązania do druku i obsługi dokumentów pozwalające podnieść wydajność firm – ich procesów biznesowych i efektywności pracy.

Nasza oferta dla przedsiębiorstw zawiera rozwiązania do obsługi cyklu życia elektronicznych i papierowych dokumentów biznesowych. Naszym partnerom biznesowym doradzamy, jak maksymalizować wydajność na każdym etapie ich przetwarzania- jak skanowanie do folderu za naciśnięciem jednego przycisku, czy rozwiązaniach do zarządzania procesami dla kadr, księgowości, działów obsługi przesyłek czy HR.

Canon posiada wyspecjalizowaną jednostkę – Canon Business Services and Solutions (CBS & S) – która zajmuje się outsourcingiem i doradztwem zarządczym. Dzięki połączeniu technologii (urządzeń), wiedzy i doświadczenia na temat procesów biznesowych, klienci Canon otrzymują kompleksowe wsparcie w zakresie outsourcingu.

Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami.

Artservis
ul. Zofii Urbanowskiej 4e, 62-500 Konin
+48 63 244 11 11
biuro@artservis.com.pl http://artservis.com.pl/
Realizacja Wnętrz
Firma ARTSERVIS działa od 1987 r. Naszym głównym przedmiotem działalności jest kompleksowa realizacja wnętrz i obiektów biurowych oraz wnętrz użyteczności publicznej. Termin „użyteczność publiczna” odnosi się do: salonów sprzedaży , oddziałów i filii banków, urzędów pocztowych, salonów usługowych . Wysoka ...
Realizacja Wnętrz

Firma ARTSERVIS działa od 1987 r. Naszym głównym przedmiotem działalności jest kompleksowa realizacja wnętrz i obiektów biurowych oraz wnętrz użyteczności publicznej. Termin „użyteczność publiczna” odnosi się do: salonów sprzedaży , oddziałów i filii banków, urzędów pocztowych, salonów usługowych . Wysoka jakość, kompetencja oraz sprawność działania są naszymi atutami i zostały potwierdzone referencjami.
W trakcie naszej wieloletniej działalności nabyliśmy niezbędne doświadczenie, rozpoznaliśmy potrzeby Klienta co pozwoliło nam na udoskonalenie oferowanych usług. Przygotowani jesteśmy do podejmowania się nie tylko standardowych zadań, ale również nietypowych i trudnych, realizowanych w krótkich terminach. Naszym atutem jest możliwość pracy w weekendy i porach nocnych. Pomagamy w minimalizacji kosztów inwestycji. Posiadając nowoczesną bazę sprzętową, doświadczoną kadrę i brygady montażowe, a także wypracowaną współpracę z największymi dostawcami i hurtowniami możemy dać gwarancję rzetelnej, terminowej i sprawnej realizacji na terenie całej Polski. Wypracowaliśmy metodę kompleksowej realizacji prac na zasadzie Generalnego Wykonawstwa, w szczególności:
– prace projektowe,
– wszystkie pozwolenia na budowę i pozwolenia na użytkowanie,
– prace budowlane i konstrukcyjne,
– prace instalacyjne (sanitarne, wod-kan i c.o., klimatyzacji i wentylacji, elektryczne, komputerowe, zabezpieczenia obiektu, SAP, DSO, SSWiN, KD, CCTV, instalacje tryskaczowe, hydrantowe),
– kompleksowe wyposażenie obiektów (meble, media, sale konferencyjne).

Miasto
Olsztyn jest miastem kapitału społecznego oraz stolicą województwa warmińsko-mazurskiego. Zajmuje on 88 km2 powierzchni, zaś aktualna liczba jego mieszkańców to 173,4 tys. osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 1 971 osób na km2. Ludność w wieku produkcyjnym stanowi 63% mieszkańców miasta. Stopa bezrobocia na ...
Miasto

Olsztyn jest miastem kapitału społecznego oraz stolicą województwa warmińsko-mazurskiego. Zajmuje on 88 km2 powierzchni, zaś aktualna liczba jego mieszkańców
to 173,4 tys. osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 1 971 osób na km2.
Ludność w wieku produkcyjnym stanowi 63% mieszkańców miasta. Stopa bezrobocia
na poziomie 6,1% jest najniższym wskaźnikiem wśród wszystkich powiatów w regionie
– wskaźnik wojewódzki to 16,5%.
Olsztyn jest miastem akademickim. Funkcjonują tutaj 4 uczelnie wyższe
(w tym Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) oraz 2 filie uczelni wyższych spoza regionu.
W 2014 r. na 10 tys. mieszkańców przypadało 1,6 tys. studentów oraz 0,5 tys. absolwentów
– to ponad 4-krotnie więcej niż w kraju. Na terenie Olsztyna działają też instytuty naukowe,
jak Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk, czy też Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego.
Olsztyn ma szansę stać się centrum usług wspólnych. Miasto zostało uznane
przez firmę Colliers International w raporcie Rising Stars 2013:10 upcoming BPO/SSC locations za lokalizację z największym potencjałem pod względem przyszłego rozwoju sektora BPO/SSC, obok Lublina, Kielc, czy Torunia, zaś swoje SSC już uruchomiły tutaj m.in. Citibank, Transcom, Coltel, Vorwerk, czy Aviation Services Ireland.
Olsztyn jest miastem dla biznesu po godzinach. 22,3% jego powierzchni stanowią lasy, zaś 9,6% – grunty pod wodami, tj. rzekami oraz jeziorami, których w granicach administracyjnych Miasta jest aż 11, co bezpośrednio przekłada się na jakość życia mieszkańców. Zrewitalizowana została infrastruktura turystyczna wokół Jezior Ukiel
oraz Długiego. Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel” to najnowocześniejszy na Warmii
i Mazurach całoroczny, nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny. W ramach oferty kulturalnej, w Mieście odwiedzić można liczne galerie artystyczne i muzea oraz Planetarium, obserwatorium astronomiczne, dwa teatry i filharmonię. Oferta zakupowa na terenie Olsztyna obejmuje natomiast 2 galerie handlowe, 7 centrów handlowych oraz liczne markety
i dyskonty (największe sieci to: Carrefour, Tesco, Auchan, Piotr i Paweł, Alma, Intermarche, Kaufland, Biedronka, Lidl oraz Stokrotka).
Sektor IT oraz produkcja żywności wysokiej jakości (jedna z regionalnych inteligentnych specjalizacji) należą do kluczowych branż w Olsztynie, obok działalności BPO/SSC. Stąd też mamy również nadzieję, że z sukcesem zainteresujemy atutami miasta potencjalnych inwestorów prowadzących swą działalność w takich branżach.
Mając na uwadze powyższe, zachęcamy do współpracy z Olsztynem.

8:30
8:30
Rejestracja
9:00
9:00
Powitanie
9:05
Dyskusja
9:05
Zima nadeszła (Dyskusja)

Kto lokuje biura w Warszawie i jaka jest biznesowa tożsamość stolicy? Czy rosnący poziom pustostanów wstrzyma nowe inwestycje? Co mówią wskaźniki, deweloperzy, inwestorzy, agenci i najemcy?

Zobacz prelegentów
9:40
Prezentacja i dyskusja
9:40
Plebiscyt sympatii czy kompetencji? (Prezentacja i dyskusja)

Prezentacja wyników sondy „CBRE”: Miasto regionalne najbardziej przyjazne inwestorom biurowym i najlepsze do rozwijania biznesu.

Zobacz prelegentów
10:25
10:25
Przerwa kawowa
10:45
Dyskusja
10:45
Jedyna droga do… (Dyskusja)

Czy rozwój rynków biurowych w miastach regionalnych uzależniony jest od sektora usług dla biznesu? Jak sprostać oczekiwaniom najemców z sektora BPO/SSC? Które miasto okaże się najatrakcyjniejsze w najbliższych latach? Gdzie będzie pracować rzesza 300 tys. osób zatrudnionych w sektorze w 2020 roku? Sektor usług dla biznesu – świetlane perspektywy czy spoglądanie przez różowe okulary?

Zobacz prelegentów
11:25
Dyskusja
11:25
Świeże bułeczki czy jak do jeża? (Dyskusja)

W minionym roku inwestorzy wydali więcej na biurowce w miastach regionalnych niż w stolicy. Czy to oznacza, że przestali podchodzić do tego typu produktów jak do jeża? Jak inwestorzy, ostrożniejsi po Brexitcie, oceniają rynek?

Zobacz prelegentów
12:05
Prezentacja i dyskusja
12:05
Dylematy Dustina Hoffmana (Prezentacja i dyskusja)

Rynek pracy, rynek absolwentów. Liczba mieszkańców Polski topnieje, znikają zatem zasoby ludzkie, które przyciągają do Polski inwestorów. Jaka czeka nas przyszłość? – optymistyczne i pesymistyczne spojrzenie demografów, specjalistów od zasobów ludzkich, łowców głów i inwestorów.

Zobacz prelegentów
12:50
12:50
Lunch
14:15
Prezentacja
14:15
Wydajne i estetyczne oświetlenie nowoczesnych powierzchni biurowych (Prezentacja)

Światło jako czwarty wymiar architektury. Jak patrząc przez pryzmat oświetlenia podzielić budynek na strefy i rozróżnić odpowiednie powierzchnie do pracy.Różne rodzaje rozsyłów światła, oświetlenie poprzez światło odbite oraz słów kilka na temat iluminacji zewnętrznych budynku.

Zobacz prelegentów
14:35
Prezentacja i dyskusja
14:35
Z trawą czy na trawie? (Prezentacja i dyskusja)

Jak będzie wyglądało biuro za pięć lat? Czy w ogóle będzie potrzebne? Zarząd, architekt, pracownicy – czyje wymagania w większym stopniu kształtują wygląd i jakość powierzchni biurowej? Jak zaprojektować biuro dla pokolenia Y i Z, aby workplace strategy, czyli optymalizacja środowiska pracy, nie było tylko hasłem zapisanym w planie zmiany siedziby.

Zobacz prelegentów
15:20
Dyskusja
15:20
Biurowce (nie)bezpieczne? (Dyskusja)

Szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Polsce pod ścisłą ochroną służb specjalnych. Poczucie bezpieczeństwa zostało zapewnione. A jak czuje się przeciętny pracownik biurowy w dobie coraz śmielszych ataków terrorystycznych? Czy budynki są odpowiednio przygotowane i bezpieczne? Czy czujność ochrony jest wyższa i jakie procedury zostały wprowadzone w celu zwiększenia ochrony mienia i ludzi? Jakie zabezpieczenia powinni wdrożyć właściciele obiektów biurowych oraz zarządcy? Ile wydać na ochronę, by zapewnić bezcenne poczucie komfortu i bezpieczeństwa?

Zobacz prelegentów
16:00
16:00
Koktajl i networking

Zakończenie konferencji.

Prelegenci

 Monika Rajska-Wolińska
Monika Rajska-Wolińska
Partner Zarządzający, Colliers International
 Magdalena Kowalewska
Magdalena Kowalewska
Country Manager Operations, IMMOFINANZ
 Michał Olszewski
Michał Olszewski
Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy
 Marta Kamionowska
Marta Kamionowska
Dyrektor zespołu ds. nieruchomości, Deloitte
 Ewelina Kałużna
Ewelina Kałużna
Dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków, Skanska Property Poland
 Grzegorz Strutyński
Grzegorz Strutyński
Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu, HB Reavis Poland
 Karol Klin
Karol Klin
Dyrektor Regionalny, Echo Investment
 Joanna Mroczek
Joanna Mroczek
Starszy Dyrektor Działu Analiz Rynku i Marketingu, CBRE
 Maciej Kotarski
Maciej Kotarski
Dyrektor Wynajmu, Olivia Business Center
 Jarosław Nowrotek
Jarosław Nowrotek
Prezes, Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej
 Marek Wasielewski
Marek Wasielewski
Prezes Zarządu, Jot-Be Nieruchomości
 Ireneusz Jabłoński
Ireneusz Jabłoński
Wiceprezydent Łodzi
 Adam Grehl
Adam Grehl
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Wrocławia ds. rewitalizacji
 Jakub Tomasik
Jakub Tomasik
Leasing Manager, Pełnomocnik Zarządu, Dział Komercjalizacji, Arkada Holding
 Monika Sułdecka - Karaś
Monika Sułdecka - Karaś
Partner i Dyrektor Regionalny, Knight Frank
 Peter Chatfield
Peter Chatfield
Commercial Manager, Vastint Polska
 Paweł Panczyj
Paweł Panczyj
Dyrektor Zarządzający, ABSL
 Wojciech Mach
Wojciech Mach
Dyrektor Zarządzający, Luxoft Central Europe & Luxoft Poland
 Maciej Brożek
Maciej Brożek
Pełnomocnik spółki ds. rozwoju, TORUS
 Jakub Mirosławski
Jakub Mirosławski
Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, UBM Polska
 Andrew Majlath
Andrew Majlath
Partner, Process Solutions
 Tomasz Trzósło
Tomasz Trzósło
Dyrektor Zarządzający oraz Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych, JLL w Polsce
 Richard Aboo
Richard Aboo
Partner i Dyrektor Działu Powierzchni Biurowych, Cushman & Wakefield
 Karol Bartos
Karol Bartos
Dyrektor Wykonawczy Portfolio & Asset Management, Tristan Capital Partners
 Dieter V. Knittel
Dieter V. Knittel
Head of CEE Real Estate Finance International, Pbb Deutsche Pfandbriefbank
 Robert Sztemberg
Robert Sztemberg
Dyrektor Zarządzający Przedstawicielstwa Berlin Hyp AG w Warszawie
 Tomasz Tondera
Tomasz Tondera
Senior Partner, Griffin Real Estate
 Dorota Latkowska-Diniejko MRICS
Dorota Latkowska-Diniejko MRICS
Partner, REINO Partners
 Karolina Białowarczuk
Karolina Białowarczuk
Principal Consultant, Team Manager Construction & Property, Hays Polska
 Magda Stawska
Magda Stawska
Manager w dziale People & Change, KPMG
 Jolanta Spodzieja
Jolanta Spodzieja
Właściciel, Bingo HR
 Rafał Żukowski
Rafał Żukowski
Principal Consultant, Construction & Property, Hays Polska
 Mariola Stawińska
Mariola Stawińska
Senior HR Business Partner, HB Reavis Poland
 Tomasz  Wróbel
Tomasz Wróbel
Regional Manager Poland, ERCO Lighting GmbH
 Aleksandra Krawsz
Aleksandra Krawsz
Marketing & PR Manger, Kinnarps Polska
 Ian Booth
Ian Booth
Dyrektor Zarządzający, BuroHappold Engineering
 Szymon Janota
Szymon Janota
Business Unit Manager, Future Processing
 Bogusz Parzyszek
Bogusz Parzyszek
CEO, Founder, Workplace Solutions
 Kuba Kasprzak
Kuba Kasprzak
Architekt i Współwłaściciel, PIKSTUDIO
 Barnaba Grzelecki
Barnaba Grzelecki
Dyrektor Generalny, JMP Service
 Katarzyna Bobowska-Caruso
Katarzyna Bobowska-Caruso
Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju, Adgar Poland
 Beniamin Krasicki
Beniamin Krasicki
Członek Zarządu, Polska Izba Ochrony
 Krzysztof Liedel
Krzysztof Liedel
Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem, Collegium Civitas
 Mirosław Gadomski
Mirosław Gadomski
Dyrektor Operacyjno-Techniczny, SPIE Polska
 Maciej Wiśniewski
Maciej Wiśniewski
Head of Business Development Department, Bilfinger HSG Facility Management
 Daniel Zalewski
Daniel Zalewski
Facility Specialist, Samsung R&D Poland

Złoty Sponsor

Złoty Sponsor

Partner Merytoryczny

Partner

Partner

Srebrny Sponsor

Srebrny Sponsor

Srebrny Sponsor

Srebrny Sponsor

Srebrny Sponsor

Brązowy Sponsor

Brązowy Sponsor

Brązowy Sponsor

Partner Strefy Networkingowej

Wystawca

Wystawca

Patron Medialny

Patron Medialny

Wystawca

Wystawca

Wystawca

Aktualne wydarzenia Eurobuild Conferences

Eurobuild Awards 2022

Eurobuild Awards 2022

27 Wrzesień 2022, DoubleTree by Hilton hotel Warszawa, Warszawa
On September 27th, in the banqueting hall of the Double Tree by Hilton hotel in Warsaw, we will all be able to meet up again at our Annual Gala to celebrate another successful year for the real estate sector, as well as to honour the best projects and the most outstanding people and teams who have left their mark on the industry in our part of Europe over the last 20 ...
Konkurs Rowerowy Pracodawca

Konkurs Rowerowy Pracodawca

13 października 2022, śniadanie biznesowe z rozdaniem statuetek,
Zapraszamy działy: MARKETINGU, PUBLIC RELATIONS i HR do udziału w ankiecie promującej transport rowerowy podczas dojazdów do pracy. Zapraszamy firmy z branży nieruchomości do udziału w kolejnej przyjaznej rywalizacji – o tytuł Rowerowego Pracodawcy Roku! Celem akcji jest wyróżnienie firm wspierających aktywność rowerową ...
Łódź REdiscover

Łódź REdiscover

19 października 2022, Orientarium ZOO, Konstantynowska 8/10, Łódź
"Łódź Bagdadem jest bajecznym albo La Manchą manczesterską" - pisał w "Kwiatach polskich" Julian Tuwin, ale taki sam zachwyt, z identyczną emfazą mógłby zostać wyrażony także ponad 70 lat później. O niepowtarzalnym pod względem dynamiki i wszechstronności rozwoju miasta w sferze nieruchomości będą mogli przekonać się ...
18. Konferencja Magazynów i Logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej

18. Konferencja Magazynów i Logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej

24 listopada 2022, Hotel Marriott, Warszawa
18. Konferencja Magazynów i Logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej 24 listopada 2022 r., hotel Marriott, Warszawa   Kolejna edycja najważniejszej imprezy branży magazynowej w regionie odbywa się w niezwykle ciekawych czasach. Z jednej strony mamy w sektorze totalny boom budowlany, technologiczny i inwestycyjny - powstają ...
28. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych

28. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych

09 grudnia 2022, Hotel Bellotto, Senatorska 13/15, Warszawa
Przed nami już 28. Doroczna Konferencja Eurobuildu, tradycyjnie podsumowująca miniony rok w branży nieruchomości komercyjnych. Jak zwykle najlepsi eksperci-praktycy omówią sytuację w kluczowych sektorach rynku, które przeżywają boom, ale także w tych, które nadal czekają na powrót prosperity. Nie unikniemy także ...